Λόγω της υπερχείλισης του Πηνειού ποταμού στην περιοχή Γυρτώνης-Συκουρίου στην Λάρισα (Χ.Θ 366-374), δεν είναι εφικτή η κυκλοφορία στην κατεύθυνση από Θεσσαλονίκη προς Αθήνα στο τμήμα Ευαγγελισμού - κόμβου Νίκαιας Λάρισας . Η υπερχείλιση του ποταμού έχει καλύψει 1 χιλιόμετρο του εθνικού οδικού δικτύου με το ύψος του νερού να είναι 70 πόντους.
Κανονικά διεξάγεται η κυκλοφορία στην κατεύθυνση από Αθήνα προς Λάρισα (κόμβος Νίκαιας) και από Λάρισα προς Αθήνα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου
Aν δείτε κάτι περίεργο,η κάποιο γεγονός στείλτε μας τις φωτογραφίες email στο meliomixa@gmail.com Τα νέα εδώ τα μαθαίνετε πρώτοι,με σχόλια και ρεπορτάζ
Παρακαλούμε να είστε ευγενικοί και να σέβεστε τους συνομιλητές σας. Αποφύγετε τις ύβρεις και τους χαρακτηρισμούς.
Σας ευχαριστούμε