![Συνεχίζεται η δίκη για τη δολοφονία του Άλκη Καμπανού](https://www.enikos.gr/wp-content/uploads/2023/02/Alkis-Kampanos.jpg)
«Το σημάδι-τραύμα του φίλου του Άλκη, εμπεριείχε έναν συμβολισμό. Ήταν σαν αυτά που γίνονται στην φυλακή, τύπου “δεν θέλουμε να σου κάνουμε κακό, αλλά έχε το νου σου”».
Σύμφωνα με το thesstoday.gr, αυτά κατέθεσε, μεταξύ άλλων, ενώπιον του Μεικτού Ορκωτού Δικαστηρίου Θεσσαλονίκης, ένας από τους διασώστες του ΕΚΑΒ που έφτασε στο σημείο της άγριας επίθεσης κατά την οποία έχασε την ζωή του ο Άλκης Καμπανός, την 1η Φεβρουαρίου.
«Η μαχαίρια του Δ.Κ. (σ.σ. φίλος του Άλκη), ήταν σαν προειδοποίηση» πρόσθεσε ο μάρτυρας, με τον ίδιο να αναφέρει πως το ασθενοφόρο δεν μπορούσε να μπει στην οδό Γαζή, λόγω του μεγέθους του. «Αρχικά μας είπαν ότι πρόκειται για συμπλοκή. Εγώ ήμουν οδηγός και μπήκαμε από την Καραθεοδωρή γιατί δεν χωρούσαμε, και κατεβήκαμε από το ασθενοφόρο κατευθυνόμενοι προς το σημείο της επίθεσης. Τα δύο παιδιά (σ.σ. οι φίλοι του Άλκη), όταν μας είδαν, έλεγαν “εδώ πέρα, βοήθεια
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου
Aν δείτε κάτι περίεργο,η κάποιο γεγονός στείλτε μας τις φωτογραφίες email στο meliomixa@gmail.com Τα νέα εδώ τα μαθαίνετε πρώτοι,με σχόλια και ρεπορτάζ
Παρακαλούμε να είστε ευγενικοί και να σέβεστε τους συνομιλητές σας. Αποφύγετε τις ύβρεις και τους χαρακτηρισμούς.
Σας ευχαριστούμε